VI Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Fotograficzney „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości”
21 listopada odbyła się uroczysta Gala Finałowa VI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości” w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku. Wydarzenie miało na celu promowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz angażowanie jej w kultywowanie wartości narodowych poprzez sztukę i fotografię.
Gala rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego, co nadało uroczystości wyjątkowy, patriotyczny charakter. Uczniowie PCKZiU pod kierunkiem Moniki Wołoszyk zaprezentowali program artystyczny, który wzbudził aplauz widzów. Dzięki historycznym strojom i polonezowi, młodzi artyści przypomnieli tradycje narodowe, a zarazem oddali hołd przeszłym pokoleniom.
Konkursy, które miały na celu zachęcenie młodych ludzi do refleksji nad niepodległością Polski, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tematyka prac plastycznych koncentrowała się na haśle „Niepodległa Polska – Nasze wczoraj, dziś i jutro w oczach młodego Polaka”, natomiast uczestnicy konkursu fotograficznego mieli za zadanie uchwycić „Miejsca Pamięci, pomniki i groby żołnierskie – ślady bohaterskiej przeszłości w Polsce w jesiennej odsłonie”.
Nagrody wręczali m.in. ks. Mariusz Kunicki, proboszcz parafii św. Faustyny w Pucku, oraz Piotr Klecha, Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS. Wyróżniono najlepsze prace w kilku kategoriach wiekowych, w tym także dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Oceniająca prace komisja, złożona z ekspertów w dziedzinie sztuki, historii i fotografii, brała pod uwagę zgodność z tematem, oryginalność oraz walory estetyczne dzieł. Laureaci otrzymali dyplomy, medale, puchary oraz nagrody rzeczowe.
Wydarzenie przyciągnęło uczestników z 98 szkół z całego województwa pomorskiego oraz innych regionów Polski. Konkursy zostały zorganizowane przez Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz PCKZiU w Pucku, przy wsparciu instytucji takich jak Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Instytut Pamięci Narodowej.
Zakończenie gali miało miejsce w atmosferze wspólnego świętowania, kiedy to wykonano pamiątkowe zdjęcie grupowe, a uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek. To wydarzenie stało się doskonałą okazją do promowania wśród młodzieży wartości patriotycznych, rozwijania świadomości historycznej oraz angażowania młodszych pokoleń w aktywne kultywowanie pamięci o przeszłości Polski.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!