„Sukcesu nie mierzy się oceną” – Nowa jakość wsparcia dla młodych talentów!
W Lęborskim Centrum Kultury Fregata odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Sukcesu nie mierzy się oceną”. Wydarzenie, skierowane do przedstawicieli samorządów z powiatów lęborskiego, puckiego i wejherowskiego, zgromadziło także dyrektorów szkół oraz nauczycieli przedmiotów ścisłych.
Samorząd Powiatu Puckiego na spotkaniu reprezentowali:
- Tomasz Herrmann – Wicestarosta Pucki;
- Rafał Wochna – Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie, nauczyciel przedmiotów informatycznych;
- Ewa Koss-Wrosz – Wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie, nauczyciel matematyki i informatyki;
- Andrzej Sitkiewicz – Wicedyrektor Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, nauczyciel matematyki;
- Dorota Zielińska – nauczyciel matematyki i fizyki w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku;
- Joanna Styczewska – nauczyciel matematyki w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku;
- Piotr Formela – Wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Pucku, nauczyciel geografii;
- Iwona Domachowska – Naczelnik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Pucku.
Idea i cele projektu „Sukcesu nie mierzy się oceną” to projekt dedykowany uczniom uzdolnionym w przedmiotach ścisłych, takich jak matematyka, fizyka, biologia czy chemia, a także rozwijającym kompetencje społeczne. Celem inicjatywy jest stworzenie w powiatach puckim, wejherowskim i lęborskim przestrzeni edukacyjnej, w której uczniowie będą mogli rozwijać swoje talenty pod opieką najlepszych mentorów.
– Projekt powstał po to, aby wspierać ucznia zdolnego w zakresie przedmiotów ścisłych. Plan zakłada utworzenie centrów edukacyjnych, które będą wspierać uczniów już od pierwszej klasy szkoły podstawowej – podkreśliła Natalia Zarańska, prezes Stowarzyszenia FPUNKT.
Uroczystości i patronaty
Podczas konferencji uczestnicy obejrzeli film dokumentalny „Nieletni inżynierowie”, ukazujący pracę młodych konstruktorów z Lęborka nad modelem satelitarnego żagla deorbitacyjnego. Jednym z kluczowych punktów programu było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy w ramach projektu.
Projekt objęty został Honorowym Patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz patronatami Starosty Puckiego Jarosława Białka, a także starostów lęborskiego i wejherowskiego oraz licznych burmistrzów i wójtów regionu. Patronat medialny sprawują Radio Gdańsk i Dziennik Bałtycki.
Wsparcie sponsorskie
Sponsorem strategicznym projektu są Polskie Elektrownie Jądrowe. Jak zaznaczył Maciej Lorek, pełnomocnik Zarządu PEJ, projekt stanowi inwestycję w przyszłe pokolenia, które będą budować bezpieczeństwo energetyczne regionu. – Wyławianie talentów to inwestowanie w świadomość społeczną oraz rozwój przyszłych zawodów – dodał.
Warsztaty i rozwój kompetencji
Projekt zakłada organizację warsztatów dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a w przyszłości stworzenie profesjonalnych centrów edukacyjnych. W ramach zajęć uczniowie będą rozwijać m.in. umiejętności logicznego i abstrakcyjnego myślenia, eksperymentowania oraz interpretowania informacji matematycznych i fizycznych.
Wszelkie informacje o projekcie są dostępne na stronie organizatora na Facebooku: Osada Wiedzy.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!