Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli
Informujemy, że Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy realizuje projekt pn. Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli. W 2022 r. Muzeum Ziemi Puckiej wystąpiło do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o dofinansowanie projektu edukacyjnego w ramach programu Kultura Ludowa i Tradycyjna 2023. Muzeum pozyskało dotację w kwocie 20 000 zł na ten cel.
Projekt pn. Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości rzeźbiarskiej Leona Golli powstał z myślą o propagowaniu kultury, historii sztuki Kaszub Północnych. Projekt nawiązuje do jubileuszu 100.rocznicy urodzin artysty Leona Golli. W ramach projektu przeprowadzane są bezpłatne prelekcje i warsztaty plastyczne w szkołach podstawowych z terenu Powiatu Puckiego.
W ramach projektu przeprowadzone zostały bezpłatne prelekcje i warsztaty plastyczne w 16 szkołach podstawowych z terenu powiatu puckiego. W warsztatach uczestniczyło 450 dzieci.
W prowadzenie zajęć zaangażowani byli: Piotr Golla- artysta ludowy, syn Leona Golli oraz pracownicy Muzeum Ziemi Puckiej.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury– państwowego funduszu celowego”
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Organizator: Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy
Współorganizatorzy: Starostwo Powiatowe w Pucku, Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Ziemi Puckiej, Lokalna Organizacja Turystyczna Kaszuby Północne
Partnerzy medialni: Nadmorski24.pl, Telewizja TTM, NordaFM, Radio Kaszebe
Efekty realizacji projektu: relacja- prezentacja z projektu oraz katalog (pdf.) wybranych prac są dostępne na stronie muzeum pod linkiem:
Relacja z projektu „Rybacki świat oczami dzieci. Interpretacja twórczości Leona Golli” przygotowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Puckiej w formie krótkiego filmiku:
źródło: Muzeum Ziemi Puckiej
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!