Starostwo Powiatowe w Pucku

Rodzicu zrób pierwszy krok

MWM_baner 

Rodzicu!

Z pewnością nie ma dla Ciebie większej wartości niż to, aby Twoje dziecko  miało najlepsze szanse na rozwinięcie swojego potencjału i osiągnięcie sukcesu w przyszłości. Wspomaganie rozwoju malucha na wczesnym etapie, kontakt ze specjalistami oraz pomoc w przygotowaniu ścieżki, którą będzie kroczył ucząc się mowy, stawiając pierwsze kroki, bawiąc się z rówieśnikami, a wreszcie pobierając naukę w szkole odgrywają kluczową rolę w tym procesie.

Kontakt ze specjalistami jest niezwykle ważny, ponieważ posiadają oni wiedzę, doświadczenie i narzędzia potrzebne do identyfikacji ewentualnych trudności rozwojowych oraz zapewnienia odpowiedniego wsparcia. Specjaliści tacy jak pediatrzy, psycholodzy, logopedzi, pedagodzy czy terapeuci są w stanie ocenić postępy dziecka, wykryć ewentualne opóźnienia lub trudności w rozwoju i zaproponować odpowiednie  programy wspomagające

Dzieci, które otrzymują odpowiednie wsparcie w tym okresie, mają większe szanse na rozwinięcie swoich umiejętności społecznych, emocjonalnych i poznawczych. Mogą również łatwiej radzić sobie w szkole i innych sferach życia, budując zdrowe relacje z rówieśnikami i osiągając sukcesy.

Gdzie szukać porad dotyczących rozwoju Twojego dziecka?

Przygotowaliśmy dla Ciebie bazę wiedzy na temat instytucji zajmujących się rozwojem dziecka i wsparciem rodziny w Powiecie Puckim. Zależy nam, abyś znalazł tu wskazówki, gdzie szukać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania o prawidłowym rozwoju Twojej pociechy.  Stronę tę stworzyliśmy również dla specjalistów, którzy będą mogli z jej pomocą lepiej pokierować Cię w odpowiednie ręce na każdym etapie indywidualnego  rozwoju Twojego dziecka i współpracować ze sobą w pracy z Wami! Strona ta jest wspólnym punktem, w którym w tej pracy spotykają się różne instytucje, dlatego model współpracy dziecka rodzica i specjalistów z różnych dziedzin nazwaliśmy Modelem Wsparcia Międzysektorowego.

samolocik_strzałka  Wszelkie informacje znajdziesz w menu po lewej stronie!

 

MWM_dół_strony