Wzięliśmy pod lupę potrzeby dziecka, ucznia i rodziny.
17 maja w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku spotkali się przedstawiciele placówek edukacyjnych i zdrowotnych oraz specjaliści z branży pedagogiki, psychologii i edukacji, aby omówić zagadnienia związane z budową sieci współpracy wokół potrzeb dziecka, ucznia i rodziny, będącej rezultatem realizacji projektu naukowego „Model Wsparcia Międzysektorowego” – badającego potrzeby w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju, w którym Powiat Pucki uczestniczy jako jeden z 36 powiatów w Polsce.
Gośćmi konferencji byli Starosta Pucki Jarosław Białk oraz ekspert projektu Ewa Kamińska.
Podczas spotkania zostały wręczone podziękowania przedstawicielom placówek edukacyjnych i wychowawczych, w których przeprowadzona została diagnoza w ramach projektu MWM.
Podsumowano też dotychczas podjęte działania. Głos w tej sprawie zabrali koordynatorzy projektu w Powiecie Puckim:
- Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego Iwona Domachowska (koordynator WM),
- Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pucku Jolanta Podhajska (koordynator IK)
Koordynatorki badań dzieci i uczniów: Magdalena Borzyszkowska i Karolina Markowc z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku przedstawiły główne założenia współpracy międzysektorowej instytucji powiatowych wraz z diagnozą zasobów lokalnych w kierunku wypracowania modelu wsparcia dzieci oraz doświadczenia i wnioski wynikające z realizacji projektu.
Ekspert projektu Ewa Kamińska przedstawiła uczestnikom konferencji dobre praktyki i podzieliła się zawodowym doświadczeniem związanym z budowaniem sieci.
Spotkanie było kolejnym etapem realizowanego przez Powiat Pucki projektu innowacyjno-wdrożeniowego w zakresie oceny funkcjonalnej polegającego na badaniu i opracowaniu modelowych rozwiązań na rzecz świadczonego lokalnie międzysektorowego (edukacja/zdrowie/pomoc społeczna) wsparcia dla dzieci, uczniów i ich rodzin. Projekt MWM jest projektem badawczym realizowanym na przez uczelnie wyższe: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pucku pełnił rolę instytucji koordynującej realizację projektu w Powiecie Puckim.
Badaniem zostały objęte następujące placówki z Powiatu Puckiego:
- Przedszkole ,, Pod Tęczą” w Pucku
- Przedszkole Samorządowe w Pucku
- Przedszkole ,,Grzybek” w Pucku
- Przedszkole im. Jana Brzechwy w Pucku
- Przedszkole ,,Bursztynek” Władysławowo
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żelistrzewie
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Połchowie
- Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łebczu
- Przedszkole ,, Zaczarowana Łąka” w Darzlubiu
- Pucki Klub Malucha
- Samorządowy Żłobek w Starzynie
- Publiczny Żłobek w Wierzchucinie i w Krokowej
- Powiatowy Zespół Szkół w Kłaninie
- Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku
O projekcie: https://mwm.us.edu.pl/
Relacja z wydarzenia w Twojej Telewizji Morskiej.
Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!