Starostwo Powiatowe w Pucku

I LO z wizytą w czeskim Hawierzowie w ramach programu Erasmus+

Ocena 0/5

W dniach 29 sierpnia - 4 września uczniowie i nauczyciele z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Pucku  uczestniczyli w wizycie studyjnej w ramach programu Erasmus+ w Czechach. Podczas wielu warsztatów i lekcji z rówieśnikami z Czech, Słowacji i Rumunii poruszali oni zagadnienia związane z ekologią i zdobywali wiedzę praktyczną z zagadnień związanych z ochroną środowiska. W programie wymiany była m.in. wizyta w elektrowni szczytowo-pompowej. Poniżej relacja uczniów z wyjazdu, jaka ukazała się w mediach społecznościowych.

 

Dzień 1
I Liceum Ogólnokształcące im.Stefana Żeromskiego, koło Erasmus+ 7 uczniów i dwóch nauczycieli w  drodze do Hawierzowa w Czechach. Jeszcze wakacyjnie, ale już troszkę edukacyjne. Pociąg z Gdyni z małym opóźnieniem odjechał do Ostravy-Svinov. Cieszymy się, że pomimo pandemia udało Nam się wyjechać na tygodniową wymianę partnerską na Morawy od 30 do 3 września. Dwa dni w podróży, zatem 29 i 4 września spędzimy w pociągach. Wieczorem spotkamy się z ekipą z Czech, Rumunii i Słowacji  i będzie wspólna integracja.

 

Dzień 2
Tym razem realizujemy projekt: WAVES, w ramach, którego analizujemy tematy związane z ekologią . W czasie naszego spotkania będziemy zwiedzać elektrownię, oddychać świeżym górskim powietrzem, dyskutować na tematy ważne dla Naszej planety, będą lekcje i warsztaty. W ramach naszych wspólnych działań powstaną zdjęcia, filmiki i artykuły. Podzielimy się wrażeniami z każdego dnia wspólnych spotkań. Będzie praca na platformie etwinning.

 

Dzień 3

Pozdrawiamy Szkołę i realizujemy naszą erasmusową + przygodę.

Ciekawy dzień spędziliśmy na wycieczce zwiedzając elektrownię szczytowo-pompową Dlouhne. Wyposażona jest w największą turbinę rewersyjna w Europie. Jest elektrownią wodną o najwyższej mocy. Jest pięknie położona w górach.

Ekologiczna wycieczka była wspaniała lekcja, z wykładem i prezentacją. Potem próbowaliśmy smacznej kuchni czeskiej, knedliki z mięsem i zupę warzywną.

Po południu ostatni punkt wycieczki w cudnej Karlovej Studentkie. Uzdrowisku z wyjątkowo czystym powietrzem i źródłami wody leczniczej i pięknym zbiorem kamieni z Czech.

Dzięki Erasmus+ mogliśmy zwiedzić tyle ciekawych miejsc.

 

Dzień 4
Z Erasmus+ w Karwinach, ciekawa historia krzywej czeskiej Pisy- kościoła świętego Piotra. To wszystko u partnerów projektu z Hawierzowa w ramach wymiany, z regionu Moraw, śladami naszego projektu WAVES. Kolejny ciekawy dzień z Erasmus+ na warsztatach o pszczelich ulach, a potem spotkanie z Burmistrzem Havirowa i rozmowa na temat projektów i wspólnej integracji po pandemii.

 

Dzień 5
Nasze wymiana Erasmus+ dobiegła końca. Pożegnaliśmy Słowaków, Rumunów i Czechów. Wracamy do Szkoły i obowiązków. Wspaniała lekcja ekologii w różnych ciekawych miejscach. Dbajmy o Naszą Planetę

 

Galeria zdjęć

uczniowie I Lo w Pucku z walizkami uczniowie I Lo w Pucku z walizkami wizyta uczniów I LO w Czechach Uczniowie I LO w Pucku w górach w Czechach Uczniwie I LO w Pucku w górach czechach z uczniami z Czech, Słowacji i Rumunii. Uczniowie I LO w Pucku na zajęciach terenowych Kościół w Czechach Uczniowie I LO w Pucku na zajęciach terenowych z ekologii Uczniowie I LO w Pucku na zajęciach terenowych z ekologii Uczniowie I LO w Pucku w ratuszu miejskim w Havirowie w Czechach Uczniowie I LO w Pucku na zajęciach terenowych w Czechach, w tle jaskinia Uczniowie I LO w Pucku na zajęciach terenowych Uczniowie I LO w Pucku na zajęciach terenowych w zakładzie industrialnym
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Dodaj komentarz

Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności